O ceně Aktuální ročník Vítězové Ocenění Porota Sponzoři

Ve čtvrtek 18. května 2017 se na Fakultě architektury uskutečnil XIII. ročník udílení Ceny Bohuslava Fuchse organizovaný Studentskou obcí fakulty architektury.
V ranních hodinách se sešla porota ve složení Ing. arch. David Kraus, Ing. arch. Szymon Rozwałka a Ing. arch. Mg,A. Barbora Šimonová. Studentská část poroty byla reprezentovaná laureáty ceny předchozího ročníku a zasedl v ní Bc. Martin Klaška, Blanka Štuříková a Bc. Kristýna Trojanová. Nejdříve porota zvolila předsedu, kterým se stala Barbora Šimonová. Poté následovalo první kolo výběru nejlepších prací. Porota procházela školu a hodnotila projekty celé dopoledne. Po obědě, který se odehrál na dvoře fakulty, probíhalo druhé kolo soutěže. Porota vybrala sedm oceněných a tři vítězné projekty, v rámci oceněných projektů udělila speciální cenu studentovi prvního ročníku za ateliér ZAN (základy architektonického navrhování) a navrhla, aby byl tento ateliér v příštích ročnících zařazen do udílení ceny. Zástupce společnosti Xella, pan Ing. Petr Simetinger udělil zvláštní cenu.
Vítězné práce byly vyhlášeny během slavnostního večera v 18:30 hodin na dvoře Fakulty architektury VUT Poříčí 5 v Brně. Během vyhlášení porota kriticky zhodnotila přístupy jednotlivých ateliérů, vyjádřila se ke zpracovávaným tématům na fakultě, vyzdvihla práci vedoucích ateliérů Ing. arch.Barbory Ponešové Ph.D. a Ing. arch. Jana Foretníka Ph.D., práci Mg.A. Svatopluka Sládečka a Ing. arch. Nicol Gale a ateliéru Kristek-Sedlák. Dále uvítala přístup Ing. arch. Jiřího Vítka a nastupující parametrický design na fakultě.
Po vyhlášení vítězů následovala volná diskuze nad projekty, grilování na dvoře fakulty a zahrála kapela Funky Chicken.