Vyučující Ústavy Burza

Jiří Vítek

ing.arch.ing. Jiri Vitek vystudoval stavební inženýrství a architekturu na VUT v Brně (2006) a fakultu architektury VUT v Brně (2009), studoval na Die Angewandte ve studiu ZAHA HADID ve Vídni (2012-2015). Zabývá se navrhováním a výzkumem na poli digitální/ parametrické architektury a volnou výtvarnou tvorbou, kde těžiště spočívá v objevování nových struktur. Vyučuje na Fakultě Architektury v Brně, je spoluzakladatelem architektonického studia VašiArchitekti, vede Experimentální laboratoř Architektury / ELA.

Ocenění : 1. místo ve vyzvané soutěži na nový pavilon na BVV v Brně, 2007 ( spolu s J.Sedlák, V.Medková, nerealizováno), 1. místo ve veřejné soutěži na úpravu Svobodova Náměstí ve Znojmě, 2009 ( spolu s J.Sedlák, J.Kopec, O.Bartůšek, P.Hurník, nerealizováno ), 3. místo ve veřejné soutěži na Anglické náměstí v Plzni, 2009, ( spolu s J.Sedlák, J.Kopec, O.Bartůšek, P.Hurník, nerealizováno), 3. sdílené místo ve veřejné soutěži na Revitalizaci zemědělského objektu v Doubravníku ( PP2015 , spolu s : J.Kopcem, J.Železným ). 1. místo v soutěži na Vstupní objekt Botanické zahrady / spolu s Fránek Architects / , odměna v soutěži dům budoucnosti ( spolu s K.Uhrova).

Workshopy : Kulturní Prostor PARDUBICE 2009 / instalace Obývací pokoj – spolu s J. Kopec, J.Sedlák/, SpringChalange 2011, Angewandte, Wien / grasshopper, fabrication /,SpringChalange 2012, Angewandte Wien / grasshopper, fabrication /, Drift and Dreams 2013 , 3D dreamer, Wien / MAYA , Zbrush /, ECOTYPE 2014 , 3D dreamer, Bratislava / grasshopper /, Digital Summer 2014 organized by UMPRUM | Re.Code.Nature | Co-de-iT | CIEE / processing /, Iterative Interpretations 2014, Bratislava / Anemone, Grasshopper /, Santiniho Jazyk 2016 a další

Výstavy : -salon dřevostaveb 2012 (rd Hluboké Dvory, s J.Zelezny ); -samostatná výstava Fluids 2013 , galerye Brno; – Essence 2014 Wien,( CaveRoots, s I.Binica; Integro, s J.Park, S.Nabavi)

Spolupracoval s ateliery : Fránek Architects v Brně, X Architekten ve Vídni, v Brně vedl architektonické studio VašiArchitekti.cz, Spoluzalozil SuperLabor, Hub architektury,  vede ELA /experimentalni laborator architektury/.

Na Fakultě architektury v Brně vede studenty ateliéru AT2 – téma LS2017 Soudržná Složitost. AT3,AT5 Sukcesivní palimpsest. ZAN – Kiesler Onthology I., Projekty LS 2018 byly oceněny cenou Bohuslava Fuchse.