Vyučující Ústavy Burza

BRNO2050

Ahoj !!!!
shání se architekt – student na návrh mini projektu veřejného prostranství pro Brno, který se bude i realizovat ,
máš zájem se podílet na tomto projektu? Máš nápad? Piš dokudje čas!
kontaktní osoba Eva Gregorová gregorova.eva@brno.cz
informace níže:

V souvislosti s přípravou nové strategie rozvoje města Brna #brno2050 https://brno2050.cz/a aktivitami pro zapojení veřejnosti bychom v období květen–červen 2019 rádi využili veřejné prostranství mezi budovami OD Centrum a prázdnou budovou s bývalým copycentrem. Prostranství zde 
MAPY, stánky už tam nejsou, prostor je vyklizený a prázdný, je to staré foto… ? teď prostranství vypadá takto BRNĚNSKÝ DENÍK .

V rámci veřejného prostranství bude probíhat výstava a venkovní aktivity přibližující široké veřejnosti Akční plán 2020 – přehled konkrétních projektů a aktivit města Brna a dalších subjektů, které zde působí a spoluvytvářejí město, do roku 2020.

Parter Budovy Kobližná 22 (příp. prostory v prvním nadzemním podlaží) bychom rádi využili pro nekomerční účely – umístění bannerů či posterů v rámci prosklených výloh budovy a jako zázemí pro uskladnění vybavení potřebného pro venkovní akci (venkovního nábytku, nůžkového stanu, venkovních bannerů, stojanů, příp. propagačních materiálů, které budou distribuovány v rámci venkovní akce).

Na veřejném prostranství bychom zároveň rádi otestovali možnost dočasného využití a „zabydlení“ tohoto prostoru. V řadě západoevropských měst je tento postup používán jako první krok před vytvořením návrhu trvalé úpravy veřejného prostranství, v rámci nějž si testují fungování různých prvků v rámci prostranství, jakým způsobem je lidé v reálu využívají, co jim vyhovuje nebo naopak co nepoužívají a nedávalo by smysl.

Zatím máme myšlenku, nejsme ale architekti ani urbanisté. Rádi bychom proto při návrhu podoby dočasného využití spolupracovali s odborníky, kteří by nám návrh pomohli vytvořit a následně ideálně i zrealizovat.

 

Diskuse