Projekty

Resort Mlýn Radostice

Oceněný projekt XIX. CBF

Autorky : Karolína Štefková, Dominika Hejdová

Ateliér: prof. Ing. arch. Jan Koutný, CSc, Ing. arch. Barbora Srpková, Ing. arch. Jana Raticová

Rekonstrukce nevyužívaného mlýna v zážitkový a odpočinkový resort v přírodě. Mlýnský resort zahrnuje: BISTRO pro kolemjdoucí turisty a cyklisty. STODOLU pro konání společenských akcí, svateb a firemních večírků. PENZION pro možnost noclehu ať už pro romantické, rodinné či pracovní pobyty. SKLEPNÍ WELLNESS pro relax a odpočinek. ZÁŽITKOVOU RESTAURACI s výhledem do přírody. KRÁSNÉ OKOLÍ MLÝNA s výběhem koní, Procházkovým rybníkem a ovocným sadem. PODPOŘENÍ HISTORIE MÍSTA – obnova původního náhonu, zachování historických Francisových turbín.

MLÝNICE

Přestavba původní funkcionalistické mlýnice v zážitkovou restauraci s netradičním interiérem, který vám umožní ojedinělý pohled skrz patra na historické Francisovy turbíny. Princip našeho návrhu spočívá v zachování industriálního charakteru stavby a vytvoření otevřeného velkolepého prostoru prosvětleného skrz střešní světlík.

STODOLA

Rekonstrukce původního likusáku v moderní, romantickou stodolu se zachováním venkovského charakteru, určenou ke konání společenských akcí, svateb a firemních večírků. Stavba je citlivě situovaná mezi historickou mlýnici, protékající řekou Bobrava a Procházkovým rybníkem. Exteriér vám také nabídne mnoho zajímavých míst, jako jsou například: romantické posezení v altánu, mola u rybníka, výhled na výběh s koňmi, projížďka loďkou.

 

 

 

 

Diskuse


Napsat komentář