Soutěže Přednášky Akce

Active House Awards

ODEVZDÁNÍ: 30.11.2018

VYHLÁŠENÍ: 10.12.2018

Společnosti VELUX Česká republika, s. r. o., a VELUX Slovensko, s. r. o., vypsaly další ročník soutěže Active House Award pro studenty architektury. Tématem letošního ročníku je „Future living“.

Jak budeme v Evropě žít a bydlet za několik let? Bude naším snem individuální bydlení ve vlastních domech, nebo se současní mileniálové a další generace přikloní ke komunitnímu bydlení? Bude zájem o novostavby nebo spíš o rekonstrukce starších budov? Na tyto otázky se pokusí odpovědět studenti vysokých škol během letošního ročníku Active House Award.

Podle studie Healthy Homes Barometer 2017 analyzující dopad budov na zdraví lidí dnes každý šestý Evropan žije v nezdravé budově. Mezi nevhodné budovy patří objekty se zvýšenou vlhkostí, nedostatkem denního světla a nepřiměřenými teplotními podmínkami.

Cílem soutěže proto je přinést nový pohled na architekturu budoucnosti. Přihlášení studenti mají za úkol navrhnout koncept stavby určené k bydlení tak, aby přinesla inovativní řešení této problematiky a fungovala v souladu s principy aktivního domu. Ten je určený kvalitou vnitřního prostředí, pozitivním přístupem k životnímu prostředí a energetickou efektivitou. Budoucnost zdravých domů vyžaduje změnu myšlení v otázce jejich návrhu. Navrhování by mělo přejít od řešení jednotlivých aspektů k ucelenému pohledu na stavbu.

Odborná porota bude u soutěžních návrhů primárně hodnotit celkové urbanistické, architektonické a designové řešení budovy, dodržení standardů aktivního domu a zabezpečení dostatku denního světla.

Studenti, kteří se chtějí do soutěže zapojit, se můžou až do 19. října 2018 registrovat zde.
Do konce listopadu pak mohou odevzdávat soutěžní projekty. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne 10. prosince 2018.

Autoři vítězných návrhů budou odměněni i finančně:
– 1. místo: 1800 eur,
– 2. místo: 1000 eur,
– 3. místo: 800 eur.
Kromě toho porota udělí i další ceny v celkové hodnotě 2400 eur. Výše cen je uvedena po odečtení příslušné daně.

Harmonogram letošního ročníku soutěže Active House Award
19. února 2018 – vyhlášení soutěže
19. října 2018 – finální termín pro registraci do soutěže
30. listopadu 2018 – finální termín pro odevzdání projektů
4. prosince 2018 – zasedání soutěžní poroty
10. prosince 2018 – slavnostní vyhlášení výsledků

V soutěžním období budou probíhat webináře přístupné všem přihlášeným studentům.

http://www.activehouseaward.velux.com/

Diskuse